Projeler

2019-2021
Kurumsal Web Arabirimi
2009-2018
ERP
Kurumsal Web Arabirimi
Depo Stok Kontrol
Web Sitesi
Diğer
2006-2009
ProTech
PoolSoft
Diğer
2001-2004
Market Otomasyonu
Diğer
  

ERP

2019 Yılında SAP sistemine geçilmeden önce Local ERP sistemine entegre çalışan ERP Bütçe Oluşturma, Bütçe Revize, Otomatik / Yarı Otomatik Sipariş oluşturma sistemi hazırlandı. Bu yazılımın ilk kullanıma hazırlanması yaklaşık 2 yıl sürdü. Sadece 2 bütçe dönemi kullanıldı.

Aşağıdaki ekranda bütçe oluşturmanın ilk aşamalarından birisi olan Ana Kategori bazında bütçe oranlarının girişi aşaması görülmekte. Ana kategoriye girilen yüzde artış oranı bölüm, house, marka ve ürün bazı artış oranlarını etkiler.Bütçe artış oranlarının girişi ana kategoriden başlayıp, bölüm bazında, sınıf bazında, house bazında ve ürün bazında olarak devam eder. Ardından aşağıda görülen ay bazında değerlere kadar detaylandırılabilr. Bu detaylandırmalar opsiyoneldir. Bölüm bazında, house bazında ve ürün bazında girişler yönetici onayını gerektirir. Yönetici onayı alınmaması durumunda çalışmanın tekrarı gerekecektir. Bütçe girişleri detaylandırıldıkça ana hedeften sapmalar artabilmektedir. Özellikle aşağıdaki ay bazında değer girişleri ana hedeften sapmaya sebeb olur. Bu çalışmaların ardından bütçe oranları güncellenir ve ana kategoriye göre toplam artış oranları tekrar gözden geçirilir.

Binlerce çeşit ürünün bütçe çalışmaları oldukça zorlu çalışmaları gerektirmektedir.

Zorlukla yapılan bütçe çalışmalarının ardından her bir ürünün her ay ne kadar satış yapacağı bilgisi sistemde tanımlanmış olur. Tabi yeni ürünler içinde bütçe girişleri yapılacak formlar mevcuttur. Otomatik sipariş sistemi yapılan satışlar, bütçe ve eldeki stok, tedarik süreleri,önceki siparişler gibi bir çok parametreyi dikkate alarak aşağıdaki gibi bir ekranı satın alım uzmanının karşısına çıkarır. Satın alım uzmanı bu ekranda değişiklik yapabilir veya yönetici onayına sunabilir.